Bolesne hemoroidy i sposoby ich leczenia, łagodzenie bólu.

Hemoroidy to dość powszechny, a jednocześnie wstydliwy problem. Chociaż wielu Polaków zmaga się z nimi na co dzień, niewielu chce się do tego przyznać. Zamiast skorzystać z pomocy, czekają aż hemoroidy same znikną, narażając się na niepotrzebne cierpienie. Najwyższy czas przerwać milczenie i dowiedzieć się, jak skutecznie walczyć z hemoroidami i bólem, który powodują.

Hemoroidy to żylaki odbytu. Nieleczone powodują ból i świąd, które skutecznie utrudniają nam życie. Jeśli zauważysz podobne objawy u siebie, powinieneś odwiedzić lekarza rodzinnego i poprosić go o konsultację. Lekarz prawdopodobnie skieruje Cię do specjalisty, który zaproponuje badanie, które potwierdzi obecność hemoroidów.

Badania stosowane przy rozpoznawaniu hemoroidów nie należą do najprzyjemniejszych, ale nie należy się ich obawiać. Do najpopularniejszych badań, które zleca gastrolog należy rektoskopia, czyli badanie odbytu poprzedzone lewatywą. To najszybszy i najskuteczniejszy sposób na wykrycie zmian w okolicach odbytu. Na jego podstawie lekarz jest w stanie nakreślić pełny obraz choroby i zaordynować odpowiednie leczenie.

Zwykle w pierwszej kolejności lekarz zaleca pacjentowi zmianę diety. Prawidłowo skomponowana dieta odgrywa bardzo istotną rolę w uzyskaniu regularności wypróżnień, która jest jednym z podstawowych celów terapii. W leczeniu hemoroidów wykorzystuje się też maści i czopki, zawierające substancje przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz ściągające. W razie szczególnie silnych bólów można zastosować nasiadówki z ciepłej wody, które działają kojąco.